Program z príležitosti oslavy svätého Sávu

     Deň sv.Sávu na gymnáziu je zaznamenaný príležitostným programom.

prog5

 

     Pásmo z dejinných kapitol mal na starosti profesor vierouky Stefan Hladík a básne profesorky srbčiny Branislava Janković a Helena Despić, kým hudbu Anna Medveďová. Na úvod sa prihovorila úradujúca riaditeľka Jarmila Vrbovská so želaním, aby deň prešiel v duchu najvyššej vernosti a právd, ktorých základy dal akurát sv.Sava. V programe účinkovali: Neda Torović 4.c, Bojana Zarupski a Tamara Ninić 2.c a Damjan Dragojlović. Spevácke trio v zložení: Marija Mirosavljev a Bojana Ražić 3.c a Martina Agarská 2.b. Klavír: Damjan Kalko.
 

 

prog1

prog2

prog3

prog4

     V pokračovaní prebiehal, už tradičný, volejbalový Turnaj sv.Savu, ktorý mali na starosti profesori: Tatiana Kriváková-Amidžićová, Adriana Halajová a Peter Werle.

volejbal2

volejbal4

volejbal1

     Volejbalový turnaj sv.Savu vyvrcholil 4 zápasmi zohratými 27. januára 2020. Počas týždňa, ktorý predchádzal, boli zohraté kvalifikačné zápasy. Z prihlásených 4 tímov volejbalistiek, víťazným sa stal Tím B v zložení: Ivana Zorňanová, Sára Struhárová a Darka Faboková z III.b, Melani Majerová a Marína Kaňová z II.b, Aleksandra Malić a Jovana Šešum z II.c a Martina Čobrda zo IV.c. Volejbalisti Tímu C v zložení: Rade Petrović z III.c a z II.c: Dejan Popadić, Dušan Kosovac, Miloš Milutinović, Dragan Nikolić, Aleksandar Temerinac, Miloš Bugarski a Nikola Đokić skončili ako prvoumiestnení. Turnaj mali na starosti profesori telesnej výchovy: Tatiana Kriváková-Amidžićová, Adriana Halajová a Peter Werle. Sladké odmeny na záver udelila úradujúca riaditeľka Jarmila Vrbovská.Fotografie poskytli Martina Miksádová a Ines Gedrová.