Na maturitný večierok bez automobila

V stredu 18. mája 2022 so začiatkom o 9.00 hodine na Gymnáziu Jána Kollára so žiackym domovom v Báčskom Petrovci  Rada pre bezpečnosť cestnej premávky na území  obce  Báčsky Petrovec v čele s predsedníčkou obce Jasnou  Šprochovou prvýkrát realizovala edukáciu pre žiakov záverečného ročníka  čiže maturantov pod názvom  Na maturitný ples bez auta.

Kampaň bola  určená pre mladých totiž maturantov s cieľom upozorniť mladých na rizikové správanie v premávke a podporili ju aj predstavitelia Ministerstva vnútra Republiky Srbsko.

V rámci tejto akcie prednášky realizujú osoby s invaliditou, ktorých invalidita je následok dopravných nehôd. Hostkou obce Báčsky Petrovec a gymnázia bola po prvýkrát predstaviteľka Zväzu paraplegikov a kvadriplegikov Srbska  Bojana Gladović.

Edukácie sa zúčastnili  aj predstavitelia Agentúry pre bezpečnosť cestnej premávky, a to Filip Živković a Mirko  Koković s  kolegami, ktorí prednášali na tému  bezpečnosť mladých účastníkov v cestnej premávke.

Okrem tribúny pre mladých na nádvorí Gymnázia Jána Kollára organizované boli po prvýkrát simulátory  čelnej zrážky a prevrátenia, prostredníctvom ktorých mladí mali možnosť na praktickom príklade uvedomiť si dôležitosť používania bezpečnostného pásu.

Po prednáške boli odovzdané promočné  darčeky a predstavené  „opité okuliare“, kde  žiakom poukázali  na percepciu a  negatívne účinky na uvažovanie v alkoholickom stave.

                       Správa a fotografie sú použité z webovej stránke obce Báčsky Petrovec 
 ka1
 
ka2

ka4

ka5

ka6

ka7